Nie wszystkim pasuje, że w weekendy Rynek jest zamknięty dla ruchuMielecki Rynek w weekendy jest zamknięty dla komunikacji samochodowej. Zakaz, który obowiązuje od 21 kwietnia do 16 września, podyktowany jest głównie względami bezpieczeństwa, bo starówka ma być miejscem wypoczynku. Nie wszystkim jednak takie rozwiązanie odpowiada.

Skarżą się osoby, które tam mieszkają. Pytają, czy oby na pewno zasadne jest zamykanie Rynku co każdy weekend. Proponują, żeby to robić wtedy, kiedy odbywają się  tam imprezy.
Fryderyk Kapinos, pełniący funkcję prezydenta miasta, tłumaczy, że zakaz podyktowany jest głównie względami bezpieczeństwa: – Chcemy, aby w okresie letnim na Rynku wiele się działo. Stąd właśnie decyzja o czasowym wyłączaniu z ruchu tego miejsca – zaznacza. – Na weekendach jest tam wiele osób, w tym dzieci. Obawiamy się, że jadące samochody mogą ich nie zauważyć.
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.