Przy szpitalu wylądował Sokół [ZDJĘCIA, WIDEO]

Przy szpitalu wylądował Sokół [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dziś przed godziną 11 przy Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu wylądował wojskowy PZL W-3 Sokół. Śmigłowiec zabrał pacjenta do Warszawy.

Lądowisko dla helikopterów przy mieleckiej lecznicy wybudowano ponad dekadę temu. Kosztowało ponad 3 mln zł i było sztandarowym przedsięwzięciem szpitala i Starostwa Powiatowego w Mielcu.
Decydenci podkreślali, że dzięki temu obiektowi placówka zyskała możliwości transportowania pacjentów na bardzo dalekie odległości.

Może też całodobowo przyjmować chorych w stanie ciężkim. Aby podkreślić doniosłość chwili, otwarcie inwestycji uświetnił śmigłowiec Black Hawk.

Pierwszego pacjenta za pośrednictwem lądowiska przetransportowano z Jasła. Drugiego przywieziono do Mielca z okolic Końskich. Dziś wojskowy PZL W-3 Sokół zabrał mężczyznę do Warszawy.

Galeria zdjęć

Przy szpitalu wylądował PZL W-3 Sokół [ZDJĘCIA]

Przy szpitalu wylądował PZL W-3 Sokół [ZDJĘCIA]
Przy szpitalu wylądował PZL W-3 Sokół [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.
 
Nagranie WIDEO

 
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.