Niebywały wyczyn dzielnicowego z Mielca

Zmiana władzy w mieleckiej policji [ZDJĘCIA]

Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu może pochwalić się nie lada intuicją. Od początku roku zatrzymał 13. osób, które poszukiwał wymiar sprawiedliwości. Pięciu z nich ujął w czasie wolnym od służby.

Przestępcy, w których ujęciu miał udział mielecki policjant, to osoby ścigane listami gończymi, do odbycia kary więzienia lub ustalenia miejsca pobytu. Ostatniego z nich zatrzymał dzisiaj (15.09).
Jednym z spektakularnych wyczynów dzielnicowego była sytuacja na wakacjach. Podczas urlopu, spacerując ulicą Połaniecką, rozpoznał on 42-letniego mieszkańca miasta, którego poszukiwano do odbycia zastępczej kary aresztu za popełnione wykroczenie.

Mężczyzna długo ukrywał się przed organami ścigania i nie reagował na sądowe wezwania do zapłaty grzywny. Do czasu aż spotkał dzielnicowego.

Ten sam policjant miał też związek z innym tego typu zatrzymaniem. Także na wakacjach zwrócił on uwagę na kierującego pojazdem marki Kia, który nie zastosował się do znaku STOP. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego. Okazało się, że jest to osoba poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości.
Wcześniej ten sam dzielnicowy na mieleckiej starówce rozpoznał 40-letniego mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary więzienia.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.