Trwa rozbudowa Sądu Rejonowego [ZDJĘCIA]

Trwa rozbudowa Sądu Rejonowego [ZDJĘCIA]

Siedziba Sądu Rejonowego w Mielcu zmieniła się nie do poznania. To efekt rozbudowy i generalnego remontu tego obiektu. Dwuletnia inwestycja ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Jej koszt to 16 milionów złotych.

W poniedziałek (12.09) odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego etapu modernizacji i rozbudowy Sądu Rejonowego w Mielcu. W wydarzeniu wziął udział wiceminister sprawiedliwości, Marcin Warchoł.
Nowy budynek posiada dwie kondygnacje biurowe i archiwum. Są w nim wszystkie wydziały, oprócz ksiąg wieczystych, czyli: cywilny, karny, rodzinny i nieletnich, jak również wydział pracy. Pracownicy mają tam do dyspozycji windę i pokoje jednoosobowe. W budynku jest też większe niż wcześniej archiwum.

– Ideą był brak pomieszczeń, przede wszystkim archiwalnych, ale też pomieszczeń do komfortowej pracy pracowników biurowych i orzeczników, Przedsięwzięcie to w późniejszym okresie otwiera nam nowe możliwości w zakresie zagospodarowania budynku głównego, który chcemy przeznaczyć na rozszerzenie infrastruktury sal rozpraw oraz szeroko rozumianej obsługi interesanta – mówiła Ewa Król, prezes Sądu Rejonowego w Mielcu.

– Nowy budynek mieleckiego sądu jest nowoczesny, funkcjonalny i przystosowany do osób z niepełnosprawnościami, co na pewno wpłynie pozytywnie na pracę i obsługę mieszkańców naszego miasta – komentował z kolei prezydent Jacek Wiśniewski.
Galeria zdjęć

Trwa rozbudowa Sądu Rejonowego [ZDJĘCIA]

Trwa rozbudowa Sądu Rejonowego [ZDJĘCIA]

Trwa rozbudowa Sądu Rejonowego [ZDJĘCIA]
Sąd Rejonowy w Mielcu po rozbudowie [ZDJĘCIA]

Sąd Rejonowy w Mielcu po rozbudowie [ZDJĘCIA]Sąd Rejonowy w Mielcu po rozbudowie [ZDJĘCIA]
Sąd Rejonowy w Mielcu po rozbudowie [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: prezydent Jacek Wiśniewski.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.