Na lotnisku powstaje baza wojsk amerykańskich [WIDEO]

Na lotnisku powstaje potężna baza wojsk amerykańskich

Od kilku dni na terenie mieleckiego lotniska trwa budowa obozu wojsk amerykańskich. Są namioty, kontenery i rząd ciężarówek. Wylądowały również potężne śmigłowce Chinook.

Przerzut amerykańskich wojsk do Polski, które odbywa się z wykorzystaniem lotniska w Jasionce, trwa już od ponad tygodnia. Ma to związek z prawdopodobną inwazją Rosji na Ukrainę.
Na teren Podkarpacia ma trafić 1700 żołnierzy. Na początku zameldowało się kilkuset komandosów.

– To jest pierwsza grupa żołnierzy amerykańskich, pochodzących z elitarnej jednostki, która miała zostać przerzucona do Polski. Ci żołnierze są doskonale znani w Wojsku Polskim – mówił minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak.

Nie ma oficjalnych informacji dotyczących miejsca tymczasowego stacjonowania Amerykanów na Podkarpaciu. Wszystko jednak wskazuje na to, że jednym z nich jest lotnisko w Mielcu, gdzie od kilku dni trwa budowa bazy militarnej.
Pojawiło się tam kilkadziesiąt namiotów typu NS. Mają one głównie funkcję mieszkalną. Można z nich korzystać w trudnych warunkach pogodowych. W innej części stoją kontenery i długi rząd dużych ciężarówek (prawdopodobnie cystern).

Słyszymy, że na mieleckim lotnisku przez kilka miesięcy ma stacjonować kilkuset żołnierzy USA. Ostatniej doby dotarł tam konwój kilkudziesięciu ciężarówek ze sprzętem wojskowym.

Na płycie lotniska wylądowały również cztery duże śmigłowce Chinook. To potężne maszyny o długości 30 metrów i dwóch śmigłach, które wykorzystuje się głównie do transportu żołnierzy.
W związku z zaistniała sytuacją prezydent Jacek Wiśniewski wyraził zgodę na czasową zmianę organizacji ruchu na ulicy Lotniskowej. W związku z tym kierowcy, którzy będą korzystać z przejazdu tą ulicą, muszą się liczyć z utrudnieniami.

Teren bazy patrolują żołnierze z długą bronią. Część ogrodzenia lotniska, w sąsiedztwie z powstałymi namiotami mieszkalnymi, została zasłonięta.

Na lotnisku powstaje baza wojsk amerykańskich [WIDEO]
Nieoficjalnie mówi się, że drugim tymczasowym miejscem stacjonowania amerykańskich wojsk na Podkarpaciu będzie teren poligonu w Nowej Dębie. Póki co, są to jednak tylko spekulacje.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.