Mateusz Mak nie zagra w Stali już w tym sezonie

Wielkie emocje w Białymstoku. Mateusz Mak ratuje remis
Fot. stalmielec.com

Mateusz Mak, najlepszy ofensywny piłkarz Stali Mielec, przez co najmniej kilka miesięcy będzie musiał odpocząć od zawodowego sportu. Powód? Zapalenie mięśnia sercowego.
Mateusz Mak w tym sezonie jest jej najlepszym strzelcem FKS (ma na koncie 7. bramek), zanotował pięć asyst i rozegrał największą liczbę spotkań.

Niestety nie pomoże swojemu zespołowi w walce o utrzymanie w Ekstraklasie.  Przez kłopoty zdrowotne czeka go dłuższa przerwa od futbolu. Poinformował o tym w swoich mediach społecznościowych.

– Niestety najbliższe miesiące nie będę w stanie pomóc drużynie na boisku. Po ostatnim meczu z Górnikiem Zabrze poczułem się źle i trafiłem do szpitala. Po badaniach stwierdzono u mnie lekkie zapalenie mięśnia sercowego. Czeka mnie teraz odpoczynek i dalsze badania. Dbajcie o siebie i nie bagatelizujcie wszelkich oznak choroby. Do Zobaczenia” – napisał na Instagramie.
Mak jest związany ze Stalą do końca sezonu. W jego umowie znajduje się zapis umożliwiający klubowi przedłużenie z nim współpracy o kolejny rok.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.