Tragedia na lotnisku. Awionetka runęła w dół, dwie osoby nie żyją [FILMY]

Dziś (21.07) ok. godz. 8 rano w pobliżu mieleckiego lotniska przy ul. COP doszło do wypadku awionetki, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosło dwóch mężczyzn. Policja ustaliła, że byli to mieszkańcy województwa śląskiego. Obaj wczoraj przybyli do Mielca, by dziś rano z niego odlecieć. Niestety tuż po starcie awionetka runęła w dół, spadając około metr za ogrodzeniem lotniska.
Na miejscu tragedii pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. W akcji gaszenia wraku samolotu wzięło 16 strażaków. Przyczyny wypadku ma ustalić Państwowa Komisji Badania Wypadków Lotniczych.
Wiadomo już, że rozbita maszyna to ultralekki samolot Pelegrin Tarragon na łotewskich numerach rejestracyjnych, który należał do osoby prywatnej. Zaraz po starcie samolot prawdopodobnie wpadł w tzw. korkociąg. Pojawia się też wersja mówiąca o tym, że podczas zbyt gwałtownego wznoszenia się awionetki w górę odcięty został dopływ paliwa co spowodowało zatrzymanie pracy silnika.


Mielec lotnisko wypadek samolot

Opublikowany przez Rafał Wydro na 20 lipca 2017

 
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.