Szpital w sieci. Czy to dobrze?
W niedzielę (01.10) weszła w życie ustawa o tzw. sieci szpitali. Mielecka lecznica została zakwalifikowana do najwyższego poziomu. Teoretycznie to dla niej duża szansa na lepsze funkcjonowanie i poprawę finansów, którą daje kwota tzw. ryczałtu będzie stała przez cały czas obowiązywania umowy.
Szpital będzie mógł sam decydować o tym, jak wyda pieniądze bez każdorazowej konsultacji z Narodowym Funduszem Zdrowia. Michał Deptuła, radny powiatowy, woli jednak dmuchać na zimne:
– Ostatnio sporo rzeczy się wyjaśniło, ale nadal jest wiele niewiadomych – zaznacza. – Pamiętajmy, że już od 1 października finansowanie naszego szpitala będzie podlegać zupełnie innym regułom. Będziemy dotowani ryczałtowo. Z tego co się orientuję, kwoty refundacji będą wyliczane na poziomie 2015 r. To nie jest dla nas rozwiązanie idealne, bowiem w latach następnych te środki, które nam spływały, były trochę wyższe. Baza, do której będziemy więc porównywani, jest mniejsza.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.