Mielecki szpital zwiększa liczbę łóżek covidowych

Mielecki szpital w gronie najlepszych w Polsce

Szpital Specjalistyczny w Mielcu zwiększy liczbę łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Będą one jednak funkcjonować w nowym schemacie.
Lecznica zwróciła się do wojewody z wnioskiem o zwiększenie ilości łóżek dla pacjentów leczonych na COVID-19, ale w innym schemacie organizacyjnym.

– Chodziło nam o to, aby nie ograniczać się tylko do oddziałów zakaźnych. Rzeczywistość jest bowiem taka, że również na innych występuje konieczność zmagania się z tą chorobą. Bywa, że pacjentka przebywa na porodówce, ale stwierdza się u niej zakażenie COVID-19. Na mocy dziś otrzymanej decyzji wojewody podkarpackiego, będziemy mogli leczyć ją z tego tytułu na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Będzie się to odbywało w specjalnie przygotowanej strefie, a nie na Oddziale Zakaźnym – wyjaśnia dyrektor szpitala, Zbigniew Torbus.

Mielecki szpital zobowiązał się do przygotowania w sumie 116 miejsc dla pacjentów z COVID-19:

  • 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-Co-V-2,
  • 100 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym wirusem w organizmie,
  • 11 łóżek intensywnej terapii.
Zmienia się zatem zakres realizacji tych świadczeń, który poszerza się o: neurologię, leczenie udarów, neurochirurgię, ginekologię i położnictwo. Zmiany wprowadzono zaraz po otrzymaniu decyzji.
O Mielec Lokalnie 3108 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.