Otworzą sklepy w galeriach handlowych. Co więcej?

Otworzą galerie, koniec z "godzinami dla seniora"

Minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował dziś (28.01.), że od 1 lutego ponownie działać będą centra handlowe. Obowiązywać je będzie jednak najwyższy reżim sanitarny. Na tej samej zasadzie otwarte będą też muzea oraz galerie sztuki.

Reżim sanitarny oznacza zasłanianie ust i nosa, dezynfekcję dłoni, dystans społeczny i jedną osobę na 15 metrów kwadratowych. Adam Niedzielski zapowiedział też likwidację „godzin dla seniorów”. Tłumaczył, że to efekt apelu przedsiębiorców.
Gastronomia zamknięta

– Z naszych obserwacji wynika, że skutek epidemiczny tego działania nie był wyraźnie zauważalny, widać, że też nauczyliśmy się dbać o to, żeby trzymać dystans w tych sklepach, być w maseczkach (…), więc wydaje się, że przy tych parametrach pandemicznych, o których mówiłem na wstępie, takie rozwiązanie jest możliwe – powiedział minister Niedzielski.

O dalszym luzowaniu obostrzeń rząd zdecyduje do 14 lutego. – Do tego czasu sytuacja będzie nadal analizowana – zapowiedział szef resortu zdrowia.

Utrzymano:

  • zamknięte są hotele, także dla wyjazdów służbowych. Będą mogły z nich korzystać tylko służby mundurowe, medycy i pracownicy szpitali specjalistycznych;
  • zamknięte pozostają stoki narciarskie;
  • nieczynne restauracje, mogą serwować posiłki tylko na wynos lub dowóz;
  • infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego;
  • osoby przyjeżdżające do Polski transportem zorganizowanym obowiązuje 10 dni kwarantanny;
  • udział w zgromadzeniach do maksymalnie pięciu osób;
  • utrzymany jest zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji.O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.