Dyrektor szpitala z przeszłością w PZPR? Starosta: – Ma być fachowcem
Jak informowaliśmy, nowym dyrektorem Szpitala Specjalistycznego w Mielcu został 66-letni Józef Więcław. Kontrowersje wzbudza jego komunistyczna przeszłość. – Najważniejsze, że jest fachowcem – podkreśla starosta Stanisław Lonczak (na zdjęciu).  

Józef Więcław przez 16 lat (do grudnia 2018 roku) pełnił funkcję dyrektora Szpitala Regionalnego w Przeworsku. Był posłem ostatniej kadencji Sejmu PRL – oczywiście z ramienia jedynie słuszne” wówczas PZPR. W wyborach samorządowych za każdym razem startował z list PSL, a więc bliskiej sercu starosty opcji politycznej, która obecnie współrządzi w powiecie mieleckim.

Lonczak: To fachowiec

O dawnej działalności politycznej pana dyrektora dowiedziałem się z mediów – zaklinał się Stanisław Lonczak. – Nawet do głowy nam nie przyszło, żeby go o to pytać. Interesowały nas jego doświadczenie i pomysł na zarządzanie szpitalem. To że był w PZPR,  nie było żadnym kryterium. Ma być fachowcem.
 Mam nadzieję, że daje on rękojmię sprawnego i zgodnego z naszymi oczekiwaniami prowadzenia szpitala – dodał starosta. – Liczymy również na to, że uda mu się ustabilizować sytuację finansową naszej placówki, jak również poprawić jakość leczenia i obsługi pacjentów. Nie byłem na jego przesłuchaniach przez komisję konkursową, ale wiem, że wykazał się on dużą wiedzą, kompetencją, doświadczeniem.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.