MIELEC. Śmiercionośne skrzyżowanie w ciągu ulicy Sienkiewicza [MAPA]

Okolice skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Drzewieckiego to nie od dziś jedno z najbardziej z wypadkogennych miejsc w Mielcu. Niestety potwierdzeniem tego jest ostatnia tragedia.

Temat feralnej krzyżówki stanął na ostatniej sesji Rady Miasta. – Tam trochę przeorganizowano ruch, ale nie rozwiązało to problemu – alarmował radny Robert Wójcik. – Może należy tam wybudować rondo, albo zastosować inne rozwiązanie. Można to też zostawić jak jest, tylko że to może skończyć się tragedią.

Wielokrotnie rozmawiamy o tym skrzyżowaniu – odpowiedział prezydent Jacek Wiśniewski. – Zostały tam wprowadzone prawoskręty i od tej pory nie ma kolizji drogowych z udziałem samochodów, bo wcześniej regularnie dochodziło tam do stłuczek i wypadków. Ostatnio pojawiły się  potrącenia na przejściu dla pieszych. Rowerzysta wjechał pod auto. Trzeba się temu przyglądnąć – obiecał prezydent.
Niewiele ponad tydzień temu doszło tam do tragedii. Z ustaleń policji wynika, że kierujący renault megane, jadący ulicą Sienkiewicza, chcąc skręcić w ulicę Drzewieckiego nie udzielił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka seatowi. Jadący tym drugim 22-letni mężczyzna zginął na miejscu.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.