Rząd wprowadza nowe antycovidowe obostrzenia. Cios w handel i oświatę

Wybieramy Mieleckie Negatywy 2020 roku

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś o nowych ograniczeniach związane z epidemią koronawirusa. Obostrzenia, które z pewnością uderzą w gospodarkę, szczególnie w handel, oświatę i życie społeczne; wchodzą w życie od najbliższej soboty (07.11.).

Liczba zakażeń w Europie przekroczyła 10 mln przypadków – oświadczył Mateusz Morawiecki. – Druga fala pandemii uderzyła w Europę i Polskę z niebywałą siłą. Dzisiaj zdaje się, że właśnie listopad będzie tym najtrudniejszym miesiącem w czasie pandemii. Przed nami arcytrudny czas – ostrzegał.
Wśród wprowadzonych restrykcji są między innymi: ograniczenie działalności galerii handlowych, zamknięcie placówek kultury (w tym kin i teatrów), a także przejście w tryb online nauki w klasach 1-3 szkół podstawowych. Restrykcje obejmą także hotele. W galeriach handlowych zamknięte zostaną stoiska z wyjątkiem: sklepów spożywczych, drogerii, aptek i punktów usługowych.

– Rozszerzamy naukę zdalną na klasy 1-3 szkół podstawowych; przedłużamy do końca listopada nauczanie zdalne dla uczniów klas starszych – poinformował premier, dodając, że nauczyciele otrzymają specjalny 500-złotowy bon na zakup sprzętu do pracy zdalnej. – To mogą być kamerki, inny sprzęt elektroniczny, który może się przydać w prowadzeniu pracy zdalnej – wyjaśnił Morawiecki.

To nie wszystko. W mniejszych sklepach – poniżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać tylko jedna osoba na 10 metrów kwadratowych, a w większych pozostaje do 15 osób.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.