MIELEC. Najpierw włamali się do domu, potem pobili i okradli jego właściciela

Byłeś świadkiem tego wypadku? Zgłoś się na policję

W ręce mieleckiej policji wpadli dwaj mieszkańcy miasta, którzy włamali się do jednego z domów, okradli i pobili jego właściciela. Mężczyznom grozi po 12 lat więzienia. 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do domu 49-latka włamało się dwóch mężczyzn. Właściciel budynku, po krótkiej wymianie zdań z napastnikami, został uderzony przez jednego z nich pięścią w twarz. Następnie złodzieje zabrali dwa laptopy, telefon komórkowy oraz głośnik bezprzewodowy.

Policjanci ustalili rysopis sprawców i chwilę później, na terenie miasta, zatrzymali ich. Obaj byli nietrzeźwi. Mają 41 i 43 lata, są mieszkańcami Mielca. Ten pierwszy był już wcześniej karany za inne przestępstwa. W ich odzieży i plecaku mundurowi znaleźli skradziony sprzęt elektroniczny, który został wyceniony na kwotę 750 złotych. Zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić obu mężczyznom zarzut rozboju. Na wniosek policji poparty przez mielecką prokuraturę, sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.