MIELEC. Policjanci sprawdzają czy mieszkańcy noszą maseczki

W związku z epidemią koronawirusa mieleccy policjanci z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej sprawdzają czy mieszkańcy przestrzegają obowiązku zakrywania ust i nosa w placówkach handlowych i w środkach komunikacji miejskiej.

Mundurowi przekazują właścicielom i administratorom sklepów, że zarówno oni, jak i ich pracownicy powinni zwracać uwagę klientom nieprzestrzegającym przepisów, a w razie konieczności mogą powiadomić policję. Funkcjonariusze przypominają także, że aby uniknąć zarażenia koronawirusem powinniśmy przestrzegać zaleceń przekazywanych nam przez Ministerstwo Zdrowia: zachować dystans, a także nie podawać ręki na powitanie zachowując półtora metra odległości od innych osób.
Policja dodaje, że powinniśmy również unikać dużych skupisk ludzi oraz bliskiego kontaktu z chorymi, kaszlącymi, kichającymi i gorączkującymi osobami. Najważniejsze jednak jest zasłanianie ust i nosa.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.