W nowy sezon bez najlepszego piłkarza i trenera, który dał Ekstraklasę

Fot. stalmielec.com

Piłkarze Stali Mielec rozpoczęli przygotowania do sezonu 2020/21, który po raz pierwszy od 24 lat spędzą w Ekstraklasie. Niestety drużyna została poważnie osłabiona. Odszedł nie tylko trener Dariusz Marzec, który wprowadził FKS do krajowej elity, ale też czołowi piłkarze, w tym przede wszystkim najlepszy zawodnik Fortuna I Ligi, Bartosz Nowak.
Nowym szkoleniowcem Stali został Dariusz Skrzypczak. Premierowe zajęcia piłkarzy poprowadzili jednak trenerzy, Damian Skiba i Maciej Serafiński, którzy zaserwowali zawodnikom ćwiczenia rozruchowe i zajęcia z piłką. W poniedziałkowym (03.08) treningu brał udział bramkarz – Michał Gliwa, który tego samego dnia podpisał kontrakt z klubem. Na treningu pojawili się także zawodnicy, którzy przechodzą testy medyczne: Karol Niemczycki, Paweł Tomczyk i Łukasz Zjawiński.

Dziś (04.08) zarząd FKS poinformował o pozyskaniu Kamila Kościelnego – mielczanina i wychowanka mieleckiego klubu, który w ostatnim czasie reprezentował barwy Rakowa Częstochowa.

W kolejnych dniach drużynę, oprócz intensywnych treningów, czeka sparing z Wisłą Kraków, który odbędzie się już w środę (5.08) w Myślenicach. Przed zgrupowaniem, który odbędzie się w Woli Chorzelowskiej, Biało-Niebiescy w sobotę (08.08) zmierzą się z ŁKS Łódź i Koroną Kielce.

Zespół, niestety, został poważnie osłabiony. Najbardziej bolesne wydaje się być rozstanie z Bartoszem Nowakiem, najlepszym piłkarzem FKS i pewnie całej I ligi. Związał się on z Górnikiem Zabrze. Do Piasta Gliwice odszedł napastnik Michał Żyro, którego gole znacznie przyczyniły się do wymarzonego awansu. Bramkarz Jakub Wrąbel podpisał kontrakt z Wisłą Płock. Wcześniej w kontrowersyjnych okolicznościach z klubem pożegnał się 18-letni Bartłomiej Kiełbasa, który zagra w Widzewie Łódź.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.