Miejska działka dla MARR czy dla… Kronospanu?

Minęły dokładnie dwa lata odkąd miasto przekazało Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego MARR działkę przy ulicy Tadeusza Sołtyka. Miały tam stanąć inkubatory przedsiębiorczości. Tymczasem nie ma tam nic. Mieszkańcy boją się, że nieruchomość przejmie firma Kronospan i dzięki temu poszerzy swoją działalność.

Sprawa dotyczy działki 6/19, którą w maju 2019 roku miasto finalnie przekazało Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego MARR w celu budowy tam inkubatorów przedsiębiorczości. Sceptycznie całą sytuację ocenia radny miejski, Jarosław Szczerba.
Radny nie wierzy

Nie wierzy on w to, żeby ktokolwiek chciał prowadzić biznes w bliskim sąsiedztwie z Kronospanem.

Nie bez znaczenia, jak mówi, jest tu fakt, że firma ta wcześniej interesowała się nabyciem tej nieruchomości, i dlatego, jak podkreśla, trzeba zrobić wszystko, żeby do tego nie doszło.

– Mijają dwa lata, odkąd finalnie przekazaliśmy MARR działkę 6/19. Do dziś tam nic się nie dzieje. Tak jak wielu mieszkańców, jestem tym bardzo zaniepokojony Wiemy bowiem dobrze, w jakim miejscu jest ta działka. Będę się więc o nią dalej pytał. Dwa lata temu bardzo szybko miasto przekazało ten tern lotnisku, a lotnisko MARR-owi. Bo niby zapotrzebowanie na te inkubatory było tak ogromne. Niech więc ktoś wreszcie nam pokaże chociaż dokumentację, jakieś plany – mówił Szczerba na ostatniej sesji Rady Miasta.

MARR odpowiada

W odpowiedzi prezydent Jacek Wiśniewski odczytał pismo MARR. oto jego fragmenty:

„Informujemy, że nie prowadzimy, ani nie planujemy żadnych działań, których celem byłoby zbycie działki 6/19. Nie jest to możliwe bez zgody i wiedzy akcjonariuszy, w tym Urzędu Miasta. Obecna sytuacja związana z pandemią COVID-19, duża niepewność na rynku pracy, liczne sygnały od przedsiębiorców dotyczące ich trudnej sytuacji, sprawiają, że odkładamy decyzje inwestycyjne (…).
Aktualnie koncentrujemy się na wspieraniu małych i średnich firm, między innymi oferując im pożyczki. Nie rezygnujemy jednak z rozbudowy naszych obiektów związanych z działalnością gospodarczej. Niemniej jednak nasze działania inwestycyjne muszą być podporządkowane analizie i podjęte z pełną odpowiedzialnością”
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.