Sześć bramek i wielkie emocje. Działo się na Solskiego

Wielkie emocje w Białymstoku. Mateusz Mak ratuje remis

Po niezwykle emocjonującym meczu, okraszonym pięknymi bramkami, Stal Mielec zremisowała dziś z Lechią Gdańsk 3-3. Kto nie był dziś na Solskiego, niech żałuje. Najlepszym piłkarzem spotkania był Mateusz Mak (na zdjęciu), który miał udział we wszystkich trzech bramkach dla Stali.

Od początku meczu na Solskiego było widać, że oba zespoły postanowiły zagrać „futbol na tak”. Efektem tego były wielkie emocje i pół tuzina goli.

Pierwszą bramkę w 13. minucie zdobył Maksymilian Sitek, który po podaniu Mateusza Maka, przelobował bramkarza rywali. W końcu drugiej połowy gdańszczanie przycisnęli i zdobyli dwa gole.

Po przerwie goście nadal prowadzili grę, w bramce jednak dobrze spisywał się Rafał Strączek. W końcu j dopięli swego i w 59. minucie było 1-3.

Kiedy wydawało się, że już jest po meczu, obrońca Lechii sfaulował Mateusza Maka w polu karnym. „Jedenastkę” wykorzystał Grzegorz Tomasiewicz.

Chwilę później mógł być remis, bramkarz gości obronił strzał Fabiana Piaseckiego w sytuacji sam na sam. W 77 minucie było 3-3. Po fatalnym błędzie obrońcy Lechii, gola zdobył Mateusz Mak.

W następnej kolejce mielczanie zagrają na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Ten mecz odbędzie się za tydzień, w sobotę (27.11). Początek o godzinie 15:00.