Legalni bukmacherzy

Legalni bukmacherzy

Ostatnie lata to czas dynamicznego rozwoju listy legalnych bukmacherów w Polsce. Koncesje ministerstwa finansów na organizowanie zakładów sportowych w naszym kraju otrzymują kolejne podmioty, w tym doskonale znane rodzimym graczom firmy Betclic, Cherry Online Polska czy bwin. Ci bukmacherzy działali na terenie naszego kraju przed wejściem w życie znowelizowanej ustawy hazardowej, ale później się stąd wycofali. Po uzyskaniu licencji wracają – i to już jako legalni bukmacherzy z licencją MF.

Znowelizowana ustawa hazardowa, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku, była prawdziwą rewolucją dla branży bukmacherskiej w naszym kraju. Od tego czasu legalnie na terenie Polski mogą funkcjonować wyłącznie operatorzy zakładów wzajemnych posiadający licencję ministerstwa finansów. Aby ją otrzymać, bukmacher musi m.in. opłacać w Polsce 12% podatku obrotowego, prowadzić stronę w języku polskim oraz weryfikować tożsamość i wiek swoich graczy.

Strony internetowe bukmacherów, którzy nie przystosowali się do nowych przepisów, trafiają do specjalnego, prowadzonego przez resort rejestru i muszą być blokowane. – W momencie zmiany przepisów i przygotowania przez legislatorów gigantycznych kar większość nielegalnych graczy zdecydowała się wycofać z Polski. To oznacza, że promowane są legalnie działające podmioty, które płacą w Polsce podatki – mówił agencji Newseria Biznes Piotr Glinkowski, członek zarządu Arskom Group.

Coraz dłuższa lista legalnych bukmacherów w Polsce

Przez długie miesiące po wejściu w życie znowelizowanej ustawy hazardowej lista bukmacherów mogących legalnie świadczyć usługi przez Internet i/lub w lokalach stacjonarnych była dość krótka. Zaczęło się to jednak zmieniać w połowie 2018 r. – wówczas licencję na działalność internetową otrzymała firma Cherry Online Polska, spółka zależna szwedzkiego koncernu Cherry AB, doskonale znanego typerom na całym świecie potentata z branży gier hazardowych. – Mając firmę w Warszawie posiadającą licencję, Cherry jest w stanie wkrótce wprowadzić swoją pierwszą markę internetowego bukmachera do polskich klientów – mówił wówczas Patryk Włodarski, konsultant biznesowy Cherry AB.

Jesienią 2018 r. działalność rozpoczęła marka PZBuk (Polskie Zakłady Bukmacherskie), poprzez którą Cherry Online działa na naszym rynku. W ofercie bukmachera znaleźć można zakłady przedmeczowe i live na kilkanaście dyscyplin sportowych – zarówno tych popularnych, jak piłka nożna, a także siatkówka czy tenis, jak i bardziej niszowych, jak krykiet, a nawet hurling czy netball. Przez kilka miesięcy działalność PZBuk zdążył już nawet zostać oficjalnym bukmacherem Suzuki Pucharu Polski w koszykówce mężczyzn oraz sponsorem głównym Polskiej Hokej Ligi. Oczywiście firma przygotowała dla nowych graczy atrakcyjny pakiet powitalny, w skład którego wchodzi m.in. darmowy zakład 50 zł.

Bwin jest legalnym bukmacherem

We wrześniu 2018 r. grono legalnych bukmacherów znów się powiększyło. Wtedy licencję ministerstwa finansów otrzymała spółka BEM Operations Limited z grupy kapitałowej Betclic. Marka Betclic jest doskonale znana polskim graczom – przed 1 kwietnia 2017 r. był to jeden z ulubionych bukmacherów naszych typerów. Jest to firma o francuskich korzeniach, która w przeszłości sponsorowała m.in. Juventus Turyn. 

Kolejny nielegalny bukmacher, który stał się legalnym, to bwin. Ten operator wniosek o licencję ministerstwa finansów złożył w 2021 roku. Ostatecznie jednak wszedł na polski rynek zakładów sportowych nie jako nowy podmiot, ale poprzez zakup polskiego legalnego bukmachera Totolotek. Obecnie bwin w Polsce działa na podstawie licencji Totolotka, jednak polscy typerzy oczekują, że już wkrótce ten operator o światowej renomie wystartuje w naszym kraju pod swoim szyldem.

Być może niedługo na powrót na polski rynek zdecydują się inni światowi potentaci, jak William Hill czy Unibet. Choć zdaniem branży obciążenia podatkowe dla legalnych bukmacherów w naszym kraju są bardzo wysokie, to jednak Polska jest bardzo atrakcyjnym dla tego typu firm rynkiem. Niewykluczone więc, że najbliższe miesiące przyniosą kolejne interesujące wiadomości w tej kwestii.




O Mielec Lokalnie 3126 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.