Co zwiedzić na Maderze?

Co zwiedzić na Maderze?

Madera to malownicza portugalska wyspa, położona na Oceanie Atlantyckim. Nie bez powodu nazywana jest Krainą Wiecznej Wiosny – jej znakiem rozpoznawczym są porośnięte bujną zielenią wzgórza i wszechobecne kwiaty, a wspaniałą pogodą można się tam cieszyć praktycznie przez cały rok. Nie dziwi więc, że Madera to jeden z popularniejszych wakacyjnych kierunków.

Madera zachwyca turystów nie tylko wspaniałym łagodnym klimatem (nawet zimą temperatura na Maderze rzadko spada poniżej 18ºC), malowniczymi złocistymi plażami i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami – to też mnóstwo wartych odwiedzeni miejsc.

Niezależnie od tego, czy wypoczywamy w stolicy miasta Funchal, czy w popularnych nadmorskich kurortach, jak Garajau czy Ponta do Sol, w najbliższej odległości z pewnością znajdziemy wiele atrakcji, które uprzyjemnią nam odpoczynek. Podpowiadamy, co warto zwiedzić podczas wycieczki na Maderze.

Zwiedzanie Funchal

Funchal to stolica wyspy i jednocześnie jej największe i najbardziej zaludnione miasto. Nazywane Małą Lizboną, Funchal obfituje we wspaniałe, warte odwiedzenia miejsca, takie jak stare miasto (Zona Velha) z najpiękniejszą, tętniącą życiem ulicą Rua de Santa Maria, targ Mercado dos Lavradores czy charakterystyczny żółty budynek Fortecy św. Jana Chrzciciela (Fortaleza de São Tiago), w której mieści się Muzeum Sztuki Współczesnej. Pobyt w Funchal to też gratka dla miłośników piłki nożnej – w tym mieście znajduje się pomnik i muzeum słynnego CR7, czyli Cristiano Ronaldo, który urodził się właśnie w Funchal.

Wzgórze Monte

Jedną z największych atrakcji Madery jest już sam wyjazd na Monte – w trakcie piętnastominutowej wycieczki przeszklonym wagonikiem kolejki linowej Teleféricos do Funchal dostaniemy się ze stolicy na szczyt położonego 600 m nad Funchal wzgórza, podziwiając przy tym wspaniałe krajobrazy wyspy.

Na Monte warto zobaczyć malowniczy, położony na powierzchni ponad 70 000m2 Monte Palace Tropical Garden, czyli wspaniały tropikalny ogród pełen barwnych roślin, stawów i wodospadów. Również zjazd z Monte jest unikalnym przeżyciem – ze wzgórza do Funchal można się dostać toboganem, czyli wiklinowym wózkiem kierowanym przez dwóch mężczyzn. Na dwukilometrowej, krętej i stromej trasie tobogan może się rozpędzić nawet do ponad 30km/h!

Zwiedzanie basenów lawowych w Porto Moniz

Zespół naturalnych basenów skalnych Lava Pools przypomina o tym, że Madera znajduje się na szczycie jednego z najwyższych na świecie wulkanów, którego większa część skrywa się w wodach oceanu. Baseny w miejscowości Porto Moniz ukształtowane zostały przez wulkaniczną lawę, stygnącą w wodzie – część z nich została wyregulowana i przebudowana, część jednak zachowała swój pierwotny, naturalny kształt. Baseny lawowe tworzą wspaniałe, malownicze miejsce, wprost stworzone do leniwego relaksu.

Jak widać, Madera ma do zaoferowania naprawdę wiele – a przecież wymienione przez nas atrakcje to zaledwie wierzchołek góry lodowej! Nie sposób nie wspomnieć też o jaskiniach w lawie w São Vicente, zachwycającej trasie spacerowej PR 8 przez półwysep św Wawrzyńca z jego półpustynnym klimatem, czy o panoramie wyspy, rozciągającej się ze szczytu Pico do Arieiro. Dodatkową zaletą tej wspaniałej wyspy jest fakt, że wakacje na Maderze można wykupić w bardzo atrakcyjnych cenach – siedmiodniowy wyjazd all inclusive do hoteli w Funchal czy Porto Moniz dla dwóch osób znajdziemy już od 5800 zł.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.