Kwesta dla Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę (30.10), w godzinach od 8 do 17 w rejonie mieleckich cmentarzy kwestować będą miejscowi patrioci. Zebrane przez nich pieniądze trafią przede wszystkim na planowaną budowę Pomnika Żołnierzy Niezłomnych, który ma stanąć na Górce Cyranowskiej.

– Motto naszej akcji to: „Wielu z Nich nie ma grobów”, ale mogą za to mieć pomnik. Dodatkowo będziemy kwestować na rzecz ekshumacji i badań genetycznych Żołnierzy Wyklętych, ale to dla Fundacji Niezłomni, z którą od wielu lat ściśle współpracujemy – mówi Romuald Rzeszutek ze stowarzyszenia „Prawda i Pamięć”. – Zbierać pieniądze będzie kilkadziesiąt osób. W akcję zaangażowane są zarówno stowarzyszenia, jak i osoby prywatne: wolontariusze, harcerze itd. Podczas pierwszej kwesty, kilka lat temu, udało nam się zebrać blisko 9 tys. zł. Teraz liczymy na przynajmniej powtórzenie tego wyniku.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.