Garść informacji dla odwiedzających cmentarze w powiecie mieleckim

W Dniu Wszystkich Świętych (01.11), mieszkańcy i przyjezdni z całej Polski, jak co roku, odwiedzą tłumnie groby swoich bliskich na cmentarzach w powiecie mieleckim.

Tego dnia na terenie Mielca kursować będą bezpłatne autobusy MKS. Uruchomionych zostanie 7 linii specjalnych oznaczonych literą „S”. Na ul. Królowej Jadwigi, przy której znajduje się Cmentarz Komunalny, będzie traktem jednokierunkowym. Na obwodnicy miasta, na odcinku od ul. Wolności do skrzyżowania z drogą na Szydłowiec, obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/godz. Parking główny znajdować się będzie przy cmentarzu. Dodatkowe miejsca postojowe uruchomione zostaną na obwodnicy.

Dla odwiedzających groby na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Sienkiewicza parkingi zorganizowane zostaną na ul. Głowackiego – stary dworzec – oraz przed sklepem Jysk. Na drodze wojewódzkiej w rejonie nekropolii w Chorzelowie ustawione zostaną znaki pionowe „zakaz zatrzymania” od skrzyżowania Chorzelów – Złotniki do Autokomisu po obu stronach jezdni. Parkować będzie można przy kościele i nekropolii oraz na drogach dojazdowych.

Na odwiedzających cmentarz przy ul. Rzochowskiej w Mielcu czekać będzie parking główny. Na ul. Dębickiej w odległości po 500 m od skrzyżowania z ul. Rzochowską, po obu stronach jezdni, obowiązywał będzie znak „zakaz zatrzymania”.

Przy cmentarzu w Książnicach stawiać pojazdy będzie można po jednej stronie drogi powiatowej. W Radomyślu Wielkim parking główny znajdować się będzie przed kościołem. Miejsca dla aut zostaną także przygotowane na Rynku i na ul. Wałowej. Na drodze wojewódzkiej nr 984 obowiązywać będzie znak zakaz zatrzymania.

W Padwi Narodowej parking główny będzie znajdował się przy cmentarzu i przed kościołem, a także na ulicach dojazdowych do rynku. Na drodze wojewódzkiej nr 985 po prawej stronie jezdni w kierunku Mielca obowiązywać będzie znak „zakaz zatrzymania”.

Przed każdym z wyżej wymienionych cmentarzy, przed bramami głównymi, zostaną wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.