Kamil Tabor z Rudy potrzebuje naszej pomocy

Kamil Tabor z Rudy potrzebuje naszej pomocy

Kamil Tabor ma 26 lat, mieszka w Rudzie, w gminie Radomyśl Wielki. Był szczęśliwym mężem Patrycji i ojcem półrocznego Szymonka. Był zaradny i pracowity. Wystarczyła jednak chwila, by wszystko rozsypało się w drobny mak. Dziś potrzebuje naszej pomocy.

Do zdarzenia, który zmieniło życie Kamila doszło niespełna trzy tygodnie temu, 22 lutego, około godziny 11. Wtedy to uległ on wypadkowi w pracy w jednej z firm na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. Podczas usuwania awarii maszyny nagle przygniótł go jej element.
W ciężkim stanie trafił do szpitala. Tam okazało się, że to uraz wielonarządowy. Lekarze rozpoczęli walkę o jego życie. Jak się okazało, Kamil doznał urazu płuc, złamania żeber i kręgu lędźwiowego kręgosłupa oraz uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Po operacji mężczyznę wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej, w której przebywał ok. 6 dni. W tym czasie ze względu na poważny uraz klatki piersiowej został podłączono go do respiratora.

Po kilku dniach, w których jego najbliżsi umierali ze strachu, Kamil wybudził się i zaczął samodzielnie oddychać. Przeniesiono go na oddział neurochirurgii.

W wyniku doznanego urazu rdzenia kręgowego nie ma jednak czucia w nogach. Aby odzyskać sprawność, potrzebuje kilkumiesięcznej rehabilitacji, której nie refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia.
Dzięki pomocy ludzi dobrej woli Kamil niebawem rozpocznie pobyt w prywatnym ośrodku, gdzie będzie kontynuował walkę o powrót do sprawności.

Potrzeba środków na pokrycie kosztów rehabilitacji, leków, wyposażenia ortopedycznego, wizyt lekarskich, które są niezbędne, aby przyspieszyć i usprawnić rehabilitację oraz codzienne funkcjonowanie.

Najbliżsi Kamila proszą o pomoc. Pieniądze należy wpłacać pod tym adresem.

– Przed nami całe życie, tyle planów i marzeń, które w jednej chwili musiały stanąć w miejscu. Nie mogę w to uwierzyć, jeszcze niedawno zastanawialiśmy się nad zwykłymi codziennymi sprawami. Marzę o tym, żeby Kamil stanął na nogi i mógł pograć w piłkę z naszym synkiem.
– Proszę wszystkich o wsparcie nas w tej trudnej i nierównej walce, o pomoc w zebraniu środków na rehabilitację. Mamy ogromną nadzieję, że dzięki wszystkim ludziom dobrej woli uda się zebrać potrzebną kwotę – przekazuje pani Patrycja.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.