Magistrat uruchomił dział informacji dla uchodźców

Można już korzystać z hotspotów z darmowym Internetem

Na stronie internetowej Urzędu Miasta uruchomiono zakładkę „Mielec dla Ukrainy”. Są tam informacje, które mogą interesować uchodźców oraz mielczan, którzy chcą im pomóc.

Zakłada „Mielec dla Ukrainy” znajduje się się na stronie internetowej: www.mielec.pl. Można tam znaleźć między innymi numery infolinii oraz godziny otwarcia Punktu Pomocy Humanitarnej.
Informacje tam zawarte są zarówno po polsku, jak i po ukraińsku. Są one ulokowane w czterech blokach

1. Aktualności miejskie

2. Wiadomości dla uchodźców

W tym bloku informacji można się dowiedzieć, jak zalegalizować formalnie swój pobyt w Polsce, jakie dokumenty należy uzyskać, gdzie znaleźć pracę opiekę medyczną oraz jak załatwić ubezpieczenie.

3. Informacje dla dzieci i młodzieży

Są tam oferty spędzania czasu wolnego (informacje od klubów i stowarzyszeń o możliwościach uczestniczenia w zajęciach sportowych)
4. Pomoc materialna

Jest tam link do strony internetowej dedykowanej dla tych, którzy chcą pomóc, oraz tych, którzy szukają pomocy. Osoby mające miejsca noclegowe mogą tam zgłaszać gotowość przyjęcia uchodźców.

Natomiast uchodźcy mogą wyszukać ogłoszenie i znaleźć miejsce dla swojej rodziny. Na tym portalu można także zostać wolontariuszem, zaoferować transport, pomoc prawną i medyczną itd.

Magistrat uruchomił dział informacji dla uchodźców
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.