Liderka związkowa może stracić pracę. Czy to zemsta za krytykę władz powiatu?
Jolanta Dul, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu, może stracić pracę. Taki zamiar ma dyrektor lecznicy, Leszek Kwaśniewski. W mediach możemy przeczytać, że to zemsta za działalność działaczki uderzającą nie tylko w dyrekcję szpitala, ale również w starostę Zbigniewa Tymułę i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, Marka Kamińskiego.

Mielec.lokalnie24.com

Trwa relacja TV Trwam z mieleckiego szpitala. Tutaj w roli głównej Jolanta Dul, przewodnicząca Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położnych.

Opublikowany przez Mielec.lokalnie24.com na 14 czerwca 2017
O tym, że może  stracić pracę Jolanta Dul  dowiedziała się dwa dni przed… świętami Bożego Narodzenia. W mediach starosta Tymuła zaklina się, że nie ma z tym nic wspólnego. Przekonuje, że to tylko i wyłącznie decyzja Leszka Kwaśniewskiego. Ten z kolei tłumaczy, że powodem zamiaru zwolnienia liderki ZZ są jej działania na niekorzyść placówki. Chodzi o jej nieautoryzowane wpisy w mediach społecznościowych, które dodatkowo umieszcza podczas pracy na SOR.
– Nie jest dla mnie zjawiskiem dopuszczalnym, jeżeli pracownik zachowuje się w sposób – mówił Kwaśniewski. – Nie wyobrażam sobie prywatnej firmy, gdzie dochodzi do nieautoryzowanych wypowiedzi na jej temat.  Jeżeli dochodzi do posługiwania się komunikatorami społecznościowymi, jeżeli na tymże portalu zamieszczane są uwagi, które niekiedy mijają się z prawdą i podgrzewają tylko atmosferę; to muszę zareagować. Czasem jest to reakcja, która wypływa po czasie. Jestem człowiekiem cierpliwym, ale też konsekwentnym. Szpitalowi potrzebny jest spokój – zaznaczył.
Murem za Jolantą Dul stoją jej koleżanki: – Związki zawodowe są odrębną jednostką, niezależną od pracodawcy, która rządzi się swoimi prawami – podkreślała Iwona Burdzy, wiceprzewodnicząca ZZ Pielęgniarek i Położnych w mieleckim szpitalu: – Zarząd naszego związku nie wyraża zgody na zwolnienie naszej koleżanki. Będziemy walczyć z tak rażąco niesprawiedliwą decyzją
– Jolanta Dul jest nie tylko pracownikiem szpitala, ale również przewodniczącą organizacji związkowej i z racji pełnione funkcji ma obowiązek reprezentować interesy innych pracowników – dodała. – Związki może przeszkadzają pracodawcy w realizowaniu swoich założeń, ale taka jest ich rola.
O Mielec Lokalnie 3108 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.