Jakim trzeba być człowiekiem, żeby ukraść krzyż z ołtarza kościoła?
W ręce policji wpadł mężczyzna, który skradł zabytkowy krzyż z Bazyliki św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu. O kradzieży krucyfiksu dyżurnego komendy powiadomił ksiądz. Mundurowi wspólnie z pracownikami kościoła ustalili rysopis sprawcy i już po chwili zatrzymali go. Złodziejem okazał się nim być 41-letni mieszkaniec gminy Mielec. Był on dobrze znany policji z wcześniejszych przestępstw.
W chwili zatrzymania mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. – Ustaliliśmy, że zatrzymany skradł z ołtarza kościoła XVIII-wieczny krucyfiks oraz naczynia liturgiczne, a także usiłował włamać się do skarbonki w świątyni – wylicza Urszula Chmura, rzecznik mieleckiej policji.

Fot.: KPP Mielec
Krucyfiks wyceniono na co najmniej 50 tys. zł. Zarówno on, jak i inne skradzione przedmioty zostały odzyskane. Policja przedstawiła 41-latkowi zarzut kradzieży, usiłowania włamania oraz obrazy uczuć religijnych. Mężczyzna został także oskarżony o popełnienie innych przestępstw, m.in.: zniszczenia mienia, kradzieży oraz uporczywego nękanie rodziny. Sąd Rejonowy w Mielcu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.