Nielegalne wyścigi na terenie mieleckiej strefy

Prezydent uderza w radnych PiS spółką Euro Eko

W nocy z soboty na niedzielę (19-20.03) policjanci przeprowadzili blisko 70 kontroli pojazdów, które zgromadziły się na parkingu przy ulicy Wojska Polskiego w Mielcu. Działania te były efektem sygnałów o nielegalnych wyścigach samochodowych.

Mundurowi mieli informację, że tej nocy mogą odbyć się w Mielcu nielegalne wyścigi samochodowe. Uczestnicy zgromadzili się na parkingu, przy jednej z firm, na ulicy Wojska Polskiego.
Skierowani na miejsce policjanci, w trakcie prowadzonych czynności, wylegitymowali blisko 80 osób i skontrolowali 67 samochodów.

Nałożyli 20 mandatów, w tym 14 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zatrzymali też jedno prawo jazdy oraz pięć dowodów rejestracyjnych.

To nie pierwszy raz, kiedy policjanci nie dopuścili do nielegalnych wyścigów. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w listopadzie 2021 roku.

Wówczas to policjanci skontrolowali blisko 50 kontroli pojazdów. Zgromadziły się one na parkingu przy ulicy Wojska Polskiego, gdzie miał być start.
Mundurowi podkreślają, że nie ma przyzwolenia i akceptacji na nielegalne wyścigi samochodowe, czyli zachowania, które stanowią zagrożenie nie tylko dla uczestników, ale również dla osób postronnych.

Apelują też o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają ostrożności.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.