Obrzucił mielecki sąd jajkami, bo… nie podoba mu się jego działaniePolicjanci zatrzymali sprawcę obrzucenia jajami siedziby Sądu Rejonowego w Mielcu. Jest nim 40-letni mieszkaniec gminy Tuszów Narodowy. Przyznał się on do winy, a podczas przesłuchania oświadczył, że obrzucił sąd jajkami, ponieważ nie podoba mu się jego działanie. Straty powstałe w wyniku zaplamienia elewacji obiektu będącego na liście Wojewódzkiego Urzędu Zabytków, wyceniono na 800 zł.

Fot.: KPP Mielec
O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Przypomnijmy, że zniszczoną ścianę sądu przy głównym wejściu do budynku zauważyli blisko trzy tygodnie temu (03.07.) pracownicy tej instytucji. Sprawa została zgłoszona na policję. Ta zabezpieczyła ślady i nagranie z monitoringu i dzięki temu wytypowali wandala.
Kilka dni później był on już w rękach mundurowych. Policjanci przedstawili mu zarzut przestępstwa przeciwko ustawie o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Prokuratura Rejonowa zastosowała wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.