Jacek Klimek kandydatem na prezydenta Mielca?

Jacek Klimek kandydatem na prezydenta Mielca?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że za rok czekają wybory samorządowe. Kto będzie prezydentem Mielca? Kandydatów nie brakuje. W ostatnich dniach w tym gronie niespodziewanie znalazł się… Jacek Klimek, prezes FKS Stal Mielec.

O to, czy Jacek Klimek zamierza startować na urząd prezydenta miasta na antenie Radia Leliwa zapytał głównego zainteresowanego Tomasz Łępa.
– Bardzo ciekawe pytanie, aczkolwiek trudno mi się wypowiadać w tym temacie. Nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Kiedyś kiedy kończyłem karierę w korporacji, miałem zupełnie inne plany dla siebie. Miałem wrócić do Mielca i robić zupełnie coś innego. Ale przyszedł moment, że dostałem propozycje, wielkie wyzwanie i wielki projekt i się zgodziłem. A więc jak to mówią – nigdy nie mów nigdy – odpowiedział Klimek.

– Czyli jednak coś w trawie piszczy – dociekał Łępa.

– Nie szedłbym aż tak daleko. Mnie bardzo kręcą wyzwania ekonomiczne – mówił włodarz FKS.

– Bycie prezydentem też się wiążę z ekonomią – nie dawał za wygraną dziennikarz

– Tu postawmy kropkę – uciął dyskusję prezes.
Jacek Klimek jest prezesem FKS od grudnia 2020 roku. Przez ponad półtora roku udało mu się dwukrotnie utrzymać klub w Ekstraklasie, znacznie oddłużyć go i uratować go przed upadkiem.

Jest mielczaninem, przez osiem lat grał w Stali w grupach młodzieżowych od trampkarza do juniora starszego. Przez 3 lata był również prezesem Stali Mielec, z którą awansował wówczas do 3 ligi.

Co ciekawe, Klimek jest również byłym sędzią piłkarskim. Zanim po raz drugi został prezesem FKS, 20 lat spędził pracując w koncernie spożywczym Nestle na stanowiskach managerskich.

Jeśli zdecydowałby się kandydować na urząd prezydenta, z pewnością miałby poparcie Prawa i Sprawiedliwości na czele z europosłem Tomaszem Porębą, z którym współpracuje w klubie.
Wśród innych kandydatów do objęcia najbardziej prestiżowego stanowiska w mieście wymieniani są również: obecny prezydent Jacek Wiśniewski, Michał Deptuła, Radosław Swół, Jarosław Szczerba, Andrzej Skowron, a także Bogdan Bieniek.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.