Budowa wiaduktu w Mielcu z lotu ptaka [FOTO]

Budowa wiaduktu w Mielcu z lotu ptaka [FOTO]

Nabiera tempa budowa drugiego w Mielcu wiaduktu. Dwupoziomowy obiekt, który powstaje na granicy miasta z Chorzelowem zastąpi dwa przejazdy kolejowo-drogowe przy ul. Orlej i Kosmonautów. Wybudowano już dwa przyczółki, nasyp i zbrojenie.

Budowa wiaduktu nad torami i ulicą Sienkiewicza to element przedsięwzięcia, jakim jest rewitalizacja linii kolejowej nr 25 z Dębicy do Tarnobrzega. Dzięki temu przywrócono już połączenie z Dębicy do Mielca.
Od kilku miesięcy Polskie Linie Kolejowe kontynuują odbudowę kolejnego odcinka, tym razem na trasie Mielec – Padew Narodowa. Elementem tego zadania jest budowa wiaduktu. Zastąpi on dwa przejazdy w poziomie szyn przy ulicach Orlej i Kosmonautów.

Nowy, bezkolizyjny obiekt ma zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i znacznie usprawnić komunikację drogową w mieście.

Wybudowano już dwa przyczółki wiaduktu. Wykonywano też nasyp i zbrojenie. Trwa budowa filarów żelbetowej konstrukcji.

Ruszyła też budowa ronda przy skrzyżowaniu ulic Szybowcowej, Lotniskowej i Kosmonautów. Prace wymagają zmian w organizacji ruchu. Dla mieszkańców ulicy Kosmonautów wydzielono pas przy nowo budowanym rondzie.
Autobusy oraz inne większe pojazdy są kierowane na objazdy, zgodnie z zatwierdzoną przez zarządcę drogi organizacją ruchu i oznakowaniem. Właściciele posesji i ogródków działkowych przy ulicy Lotniskowej mają do dyspozycji tymczasowy łącznik z drogą k/Kotry.

Przejazd w ciągu ulicy Orlej będzie funkcjonował do czasu wybudowania nowego wiaduktu.

Przygotowanie odcinka Padew Narodowa – Mielec do ruchu pociągów przewidziano do końca tego roku. Natomiast zakończenie budowy wiaduktu zaplanowano na pierwszy kwartał 2023 roku.

Budowa wiaduktu w Mielcu z lotu ptaka [FOTO]
Budowa wiaduktu w Mielcu z lotu ptaka [FOTO]

Budowa wiaduktu w Mielcu z lotu ptaka [FOTO]
Budowa wiaduktu w Mielcu z lotu ptaka [FOTO]
Zdjęcia: PLK PKP.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.