Policyjne interwencje na stadionie w Mielcu

Prezes Klimek: – Frekwencja w Mielcu jest zbyt niska

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy złamali prawo na stadionie w Mielcu, podczas wczorajszego meczu. Jeden z kibiców odpowie za posiadanie narkotyków, drugi za wniesienie i picie alkoholu. W obu przypadkach sprawa skończy się w mieleckim sądzie.
Poniedziałkowe (25.07) starcie piłkarzy Stali Mielec – Radomiak Radom zakwalifikowano jako imprezę masową o podwyższonym ryzyku.

W związku z tym o bezpieczeństwo kibiców i mieszkańców Mielca dbało blisko dwustu policjantów z Podkarpacia i ościennych województw.

W trakcie meczu funkcjonariusze dowiedzieli się, że jeden z kibiców przyjezdnych ma przy sobie narkotyki. Poinformował o tym od pracownik ochrony.
18-letni mieszkaniec powiatu radomskiego został zatrzymany. Policjanci zbadali zatrzymaną substancję testerem, który potwierdził, że to marihuana.

Podczas trwających rozgrywek jeden z policjantów, monitorujących stan bezpieczeństwa na terenie stadionu, zwrócił również uwagę na kibica, który na trybunach pił alkohol, co stanowi wykroczenie.

Prawo mówi, że kto wnosi lub posiada na imprezie masowej napoje alkoholowe, podlega karze więzienia albo grzywny nie niższej niż 2000 zł.
34-letni mieszkaniec Mielca miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Dziś odpowiedział za to przed Sądem Rejonowym. Wyrok jaki usłyszał, to kara grzywny w wysokości dwóch tysięcy zł oraz dwa lata zakazu uczestniczenia w imprezach masowych.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.