W Tuszowie Narodowym powstanie baza Stali

W Tuszowie Narodowym powstanie baza Stali
Fot.: stalmielec.com

W Tuszowie Narodowym powstanie baza treningowa FKS Stali Mielec. Z przyszłego kompleksu będą mogli też korzystać mieszkańcy gminy.

Pierwszy etap inwestycji w Tuszowie Narodowym obejmować będzie budowę pełnowymiarowego boiska z podgrzewaną murawą. Planuje się też remont istniejącego wraz z wykonaniem drenażu i budowę budynków sanitarno-szatniowych.

Następnie powstaną między innymi: pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz infrastruktura sportowo-rekreacyjna jak korty tenisowe.
Baza treningowa

Nowy obiekt ma służyć jako baza treningowa dla piłkarzy. Do tej pory w Mielcu nie było boiska treningowego z podgrzewaną płytą, co przekładało się na jakość zimowego przygotowania.

– To dla nas bardzo ważne wydarzenie. Ta inwestycja wprowadzi nas do absolutnego topu, jeśli chodzi o infrastrukturę w całej Polsce. To tu trenować będzie nasza pierwsza drużyna, ale i młodzież z cały czas rozwijającej się klubowej akademii. To niepowtarzalna okazja nie tylko dla Mielca i Tuszowa Narodowego, ale i dla całego regionu. Wszystko dopełnia fantastyczna lokalizacja boisk, w bliskiej odległości od Mielca i bardzo dobrą drogą dojazdową. To ważne – powiedział prezes FKS, Jacek Klimek.

Pomysłodawcą projektu był Tomasz Poręba.

– O takim kompleksie myśleliśmy od dawna. Będzie to nowoczesny obiekt składający się z pełnowymiarowych boisk piłkarskich z nawierzchnią sztuczną i naturalną, w tym jedno z podgrzewaną murawą. Dodatkowo przewidujemy powstanie boisk typu orlik, kortów tenisowych i infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania obiektu: jak parkingi, szatnie czy budynki sanitarne. Nie informowaliśmy wcześniej o naszych planach, gdyż takie projekty lubią ciszę. Dziś możemy powiedzieć, że pierwszy etap budowy nowoczesnej bazy sportowej uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości ponad dwóch milionów złotych.

W Tuszowie Narodowym

Nowy obiekt służyć ma też mieszkańcom.
– Ogromnie się cieszę z uzyskanego dofinansowania na obiekty sportowe w Tuszowie Narodowym. Jest to wielki sukces. Pragnę dodać że uzyskaliśmy również środki na rozbudowę istniejącego orlika przy szkole w Tuszowie i rozbudowę obiektów sportowych w Ławnicy. Ta infrastruktura  będzie służyć mieszkańcom naszej gminy. Można powiedzieć, że gmina Tuszów Narodowy sportem stoi. Przy każdej z pięciu szkół mamy piękny orlik. Niedługo oddamy do użytku pełnowymiarową halę sportową w Jaślanach – wyliczał wójt gminy, Andrzej Głaz.

W Tuszowie Narodowym powstanie baza Stali
Tak ma wyglądać przyszła baza treningowa FKS.
 
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.