„Gdyby urzędnicy bardziej się postarali, dostalibyśmy miliony na OZE”
Jakub Cena, wiceprzewodniczący Rady Miasta, sugeruje, że do Mielca mogły trafić miliony złotych na odnawialne źródła energii (OZE), gdyby tylko urzędnicy bardziej się postarali. Przypomnijmy, że mielecki wniosek został zakwalifikowany dopiero na 31. miejscu… listy rezerwowej programu Podkarpackiego Urząd Marszałkowski. Mieszkańcy, którzy liczyli na pieniądze na OZE, srogo się zawiedli.
Co zadecydowało o tej porażce? – Większość mielczan wnioskowała o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych, tymczasem bardziej promowane były pompy ciepła i piece na biomasę – tłumaczyła Agnieszka Kopera, kierownik Referatu Pozyskiwania Funduszy w Urzędzie Miasta,
W odpowiedzi Jakub Cena oświadczył, że na etapie rozmówi z mieszkańcami urzędnicy mogli, a nawet powinni bardziej promować lepiej punktowaną wymianę kotłów piecowych.
Agnieszka Kopera nie zgadza się z taką tezą: – Odbyło się wiele spotkań w tej sprawie – zaznaczyła. – Przy składaniu deklaracji staraliśmy się na bieżąco o wszystkim informować. Również o punktacji. Natomiast trudno zakazywać mieszkańcom wyboru takiego czy innego źródła energii odnawialnej.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.