Dawna siedziba AGH w Mielcu nie będzie stała pusta

Dawna siedziba AGH w Mielcu nie będzie stała pusta

Budynek przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 4, w którym przez lata działała filia Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, nie będzie stał pusty. Miasto uruchomiło tam Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych. Co ważne, są już pierwsi lokatorzy.
Zamiejscowy oddział AGH, który później stał się filią, swoją działalność w Mielcu rozpoczął ponad dekadę temu. Zajęcia odbywały się w budynku przy ulicy Skłodowskiej-Curie, który specjalnie w tym celu zmodernizowani kosztem wielu milionów złotych. Cztery lata temu uczelnia jednak zdecydowała się nie kontynuować funkcjonowania nad Wisłoką.

Siedzibę AGH na pewien czas zapełnili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7. Generalnie jednak obiekt był pusty. Do czasu. Właśnie dokonano tam otwarcia Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych.

– Bardzo się cieszę, że nasz budynek, który do tej pory był wykorzystywany w minimalnym stopniu, będzie mógł służyć różnym organizacjom senioralnym i stowarzyszeniom. Mam nadzieję, że wszyscy chętni znajdą tu dobre warunki dla swojej działalności i że to miejsce będzie tętniło życiem – powiedział prezydent Jacek Wiśniewski.

Włodarz miasta wręczył symboliczne klucze do budynku Elżbiecie Kwiatkowskiej z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która w imieniu miasta będzie koordynować współpracę najemców pomieszczeń.
Jako pierwsze z nowego lokum skorzystał właśnie UTW. Swoje miejsce znalazło tam też Towarzystwo Śpiewacze „Melodia”. Wcześniej zainstalowało się tam Stowarzyszenie Piłki Ręcznej. W kolejce czekają stowarzyszenie diabetyków i Klub Młodych Liderów.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.