Do kupienia jest… zamek w Przecławiu [ZDJĘCIA]

Do kupienia jest... zamek w Przecławiu [ZDJĘCIA]

Na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych pojawiła się oferta sprzedaży nietypowej nieruchomości. Chodzi o… zamek w Przecławiu. Obiekt ma za sobą ogromną sięgającą XV wieku historię. Zabytkowy obiekt wycenia się 14 200 000 zł. Czy znajdzie swojego nabywcę?
Renesansowy zamek w Przecławiu jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Położony jest na wzgórzu nad doliną Wisłoki.

Obiekt otacza go prawie dziesięciohektarowy, malowniczy park w stylu angielskim. Zamek wybudowano w XV wieku. Zrobił to ród Ligęzów.

Następnie zamek w Przecławiu przechodził w ręce kolejnych rodów: Koniecpolskich, Tarnowskich i Reyów, za których to przypadał złoty okres zakończony podczas II wojny światowej.

Obecni właściciele zachowali historyczny charakter obiektu i zrewitalizowali go z dbałością o szczegóły. Obecnie prowadzi się tam działalność restauracyjną, hotelową i konferencyjną.

– Zamek stanowi więc idealne tło dla spotkań biznesowych, wesel, czy różnego rodzaju eventów. Istnieje możliwość zwiększenia potencjału poprzez realizację rozpoczętej budowy hotelu na ponad 100 miejsc noclegowych – czytamy w ogłoszeniu.
Ze względu na dużą wartość historyczną przecławski pałac wraz z parkiem od dłuższego czasu udostępniony jest również do zwiedzania turystom. Na terenie posiadłości jest też odrestaurowana XIX-wieczna oficyna z pięknymi wnętrzami.

Powierzchnia zamku:

  • piwnice: 216,43 metrów kwadratowych,
  • parter: 516,23 mkw.,
  • piętro: 379,71 mkw.,
  • poddasze: 353,66 mkw.,
  • budynek oficyny: 188,86 mkw.

Do kupienia jest... zamek w Przecławiu [ZDJĘCIA]

Do kupienia jest... zamek w Przecławiu [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: Otodom.pl
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.