MIELEC. Rewitalizacja parku – najpierw totalna wycinka, a teraz ciemność?

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 1

Rewitalizacja Parku Leśnego przy ulicy Kazimierza Wielkiego , nazywana też „wielką wycinką” (zniknąć ma 1200 drzew i 33 metrów kwadratowych krzewów), przeszła w kolejny etap. I pojawiają się kontrowersje. Tym razem przebudowa czeka główną aleję. Zostanie ona oświetlona. Niestety w pozostałej część parku o zmroku ma być ciemno…
Wycinkę w Parku Leśnym prezydent Jacek Wiśniewski tłumaczy tym, że na części z drzew pojawiły się grzyby i szkodniki. Innym problemem jest nadmierne zagęszczenie lasu, które nie pozwalało na wzmocnienie się drzew zdrowych. – Dodatkowo są tam gatunki obcego pochodzenia, które działają destrukcyjnie na swoje otoczenie. Trzeba również usunąć drzewa martwe – wyliczał prezydent.

Prezydent: – Wytyczne

Większość drzew wytypowanych do wycięcia już zniknęła. Rewitalizacja parku jest już w kolejnym etapie. W jego ramach przebudowana zostanie główna aleja, czyli ciąg pieszo-jezdny biegnący od ulicy Żeromskiego do ulicy Wolności. Następnie planuje się nasadzenia, prace pielęgnacyjne w zaadaptowanym drzewostanie oraz przygotowanie gruntu pod nową zieleń. Pojawi się tam wiele gatunków bylin kwitnących, natomiast na drzewach zamontowane zostaną budki lęgowe dla ptaków.

Mówimy o nasadzeniach drzewnych za dużą kwotę pieniędzy, nie ma natomiast nic o oświetleniu. A przecież już teraz jest to bardzo zaciemniony park – alarmował radny miejski, Jakub Blicharczyk.
Liczba nasadzeń wynika z projektu, z którego otrzymaliśmy dofinansowanie. A więc nie są one wzięte z powietrza, po prostu musimy spełnić konkretne wytyczne. Natomiast jeśli chodzi o oświetlenie poprzecznych alejek, to nie ma tego w planie – odpowiada prezydent Wiśniewski.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.