Czarna łuna z Kronospanu pod lupą Rady Miasta. „To nie była para wodna”
Firma Kronospan przez lata zdążyła wrosnąć w krajobraz Mielca. Ale to co z jej udziałem wydarzyło się w okolicach Świąt Bożego Narodzenia przeszło wszelkie wyobrażenia. Miasto spowiła ogromna łuna czarnego dymu. Internet obiegły szokujące zdjęcia i filmiki. Więcej o tym TUTAJ.
Temat stanął na ostatniej sesji Rady Miasta: – Mnóstwo mieszkańców dzwoniło do mnie w sprawie tej chmury czarnego dymu, bo zapewne nie pary wodnej. Zastanawiam się, jakie działania podjął magistrat w związku z tą sytuacją – zastanawiał się Marian Kokoszka, przewodniczący rady.
Wiceprezydent miasta, Tadeusz Siemek tłumaczył, że czarny dym był efektem pożaru w kominie. – Akurat tak się złożyło, że w tym czasie na osiedlu Mościskach mieliśmy mobilną stację pomiaru powietrza – przekonywał. – Wiemy więc dokładnie, jakie były tam przekroczenia. Też się dobrze złożyło, że w tym czasie w Mielcu byli przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który został poinformowany o tej czarnej łunie i z automatu Kronospan miał kontrolę.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.