Black Hawk z Mielca na salonach
Zbudowany w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu śmigłowiec Black Hawk zostanie zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, które od wtorku do piątku (06-09.09) odbywać się będą w Kielcach. Helikopterem bojowym pochwali się amerykańska firma Lockheed Martin, która od roku jest właścicielem mieleckich zakładów.

W Kielcach Lockheed Martin pokaże szerokie spectrum, od rozwiązań nowej generacji, które mają chronić Polskę przed groźbą ataków pociskami balistycznymi, po najnowocześniejszy po śmigłowce Black Hawk i systemy sterowania artylerią i operacjami morskimi. Będzie to największa ekspozycję firmy w historii MSPO, a PZL po raz pierwszy w Polsce zostanie pokazany jako integralna część tego globalnego koncernu lotniczo-obronnego.

Wśród innych propozycji Lockheed Martin będą natowski system obrony przeciwlotniczej i antybalistycznej oraz najnowocześniejszy symulator lotu F-35. – MSPO daje nam doskonałą okazję by pokazać te możliwości obecnym i potencjalnym klientom w Europie Środkowej i Wschodniej i wzmocnić relacje z rozrastającą się siatką partnerów w regionie – tłumaczy Jonathan Hoyle, wiceprezes Lockheed Martin ds. Europy i Ameryki Łacińskiej.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.