Znamy szczegóły dotyczące pogrzebu ks. prałata Kazimierza Czesaka

Znamy szczegóły dotyczące pogrzebu ks. prałata Kazimierza Czesaka

W czwartek (29.06) odbędzie się pogrzeb ks. Kazimierza Czesaka, byłego proboszcza parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

Wyprowadzenie trumny z ciałem zmarłego ks. Kazimierza Czesaka do kościoła MBNP zaplanowano na godzinę 12. Następnie zostanie odmówiony tam Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego, ks. Andrzeja Jeża odprawiona zostanie o godzinie 13. Po nabożeństwie nastąpi złożenie ciała ks. prałata na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu.  

Wizyt duszpasterskich w tym roku nie będzie
Biskup tarnowski, ks. Andrzej Jeż.

Śp. ks. Czesak urodził się w 1947 roku w Łazach. Studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie i tam przyjął święcenia kapłańskie. W 1997 r. został proboszczem parafii MBNP w Mielcu.
Cztery lata później otrzymał godność kanonika gremialnego Kapituły Katedralnej w Tarnowie i dziekana Dekanatu Mielec-Południe.

Proboszczem parafii MBNP był do 2017 r. W tym czasie doprowadził do docelowego zagospodarowania obiektów parafialnych i wyposażenia ich wnętrz, a także do urządzenia placu przykościelnego.

Był jednym z inicjatorów nadania patronatu Matki Bożej Nieustającej Pomocy nad Mielcem i współorganizatorem uroczystości z tej okazji.

W 2016 r. otrzymał od papieża Franciszka godność Kapelana Jego Świątobliwości (prałata).

Ks. Kazimierz Czesak zmarł w minioną niedzielę (25.06) w 76 roku życia i 52 roku kapłaństwa.
Znamy szczegóły dotyczące pogrzebu ks. prałata Kazimierza Czesaka
Nie żyje ks. Kazimierz Czesak, wieloletni proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.