Kradł pieniądze z kościelnych skarbonek. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Policja schwytała sprawców włamania w Podborzu

Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Mielca, który kradł pieniądze z kościelnych skarbonek. Mężczyznę zatrzymano dosłownie chwilę po ostatnim takim włamaniu.
Od początku kwietnia 2023 roku policjanci otrzymali kilka zgłoszeń o kradzieżach, do jakich dochodziło w kościołach na terenie gminy Mielec.

Sposób działania sprawcy, za każdym razem, był taki sam. W związku z tym funkcjonariusze podejrzewali, że może to być ta sama osoba.

Sprawca wyrywał zabezpieczenia i zabierał znajdujące się wewnątrz kościelnych skarbonek pieniądze. Straty oszacowano na ponad 2 500 złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Mielca, którzy pracowali nad tą sprawą, ustalili, że związek z tymi zdarzeniami może mieć 29-latek.  Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy, kiedy wychodził z kościoła.

Mielczanin na widok mundurowych zaczął uciekać. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
29-latek usłyszał łącznie sześć zarzutów kradzieży z włamaniem jakich dopuścił się w warunkach recydywy. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do winy.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.