Zatruta woda, skażona ziemia

Zdjęcie ilustracyjne
W Mielcu dużo mówi się o zanieczyszczonym powietrzu. Zapomina się jednak o ziemi i ciekach wodnych, które są nie mniej skażone przez przemysł. – Wiadomo, że mamy problem różnych składowisk, często niekontrolowanych, które mają negatywny wpływ na glebę. Jej degradację powodują też pyły, które opadają za atmosfery – podkreślił radny powiatowy, Andrzej Chrabąszcz.
– To samo jest z wodą. Wystarczy zobaczyć, jak wyglądają w powiecie cieki wodne. Widać to po postępującej eutrofizacji, po tych glonach, porostach i zamierającym życiu – dodał radny. – Jest to spowodowane dopływem biogenów ze ścieków komunalnych i przemysłowych, źródeł punktowych oraz z rolniczej przestrzeni produkcyjnej. Kiedyś widzieliśmy tam ryby i inne oznaki życia biologicznego, dzisiaj jest z tym problem. Dlatego uważam, że nie powinniśmy od tego odstąpić.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.