Zaśpiewają i zatańczą Rzeszowiacy

W niedzielę (13.03.2016) o godz. 17 na sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu koncercie z cyklu „Rzeszowiacy budzą wiosnę” wystąpią zespoły pieśni i tańca „Rzeszowiacy” i „Mali Rzeszowiacy” z Mielca. Wstęp: 10 zł.

Koncert ten będzie równocześnie weryfikacją zespołu przed komisją polskiej sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF). Przynależność do tej organizacji jest dużym wyróżnieniem każdego zespołu ludowego i swoistym “znakiem folklorystycznej jakości” grupy rekomendującej zespół do udziału w najważniejszych wydarzeniach i festiwalach folklorystycznych w Polsce i na świecie. – Przyjdźmy więc na koncert i trzymajmy kciuki za udany pokaz naszego „eksportowego” zespołu przed komisją weryfikacyjną CIOFF – zaprasza mieleckie SCK.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.