„Historia Roja” w mieleckim kinie Galaktyka

„Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać” – pierwszy polski film fabularny o Żołnierzach Niezłomnych będzie wyświetlany w mieleckim kinie Galaktyka. Seanse odbędą się w sobotę (12.03) i w poniedziałek (14.03). Ceny biletów: 11, 13 i 15 zł.

Film opowiada o legendarnym Żołnierzu Narodowych Sił Zbrojnych, Mieczysławie Dziemieszkiewiczu, pseudonim „Rój”. Wszystko zaczyna się wiosna 1945 roku, kiedy młody „Rój” traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Mieczysław wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa i kolaborantów.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.