Zagraliśmy z WOŚP na ponad 140 tysięcy. Rekordowa kwota zebrana w Mielcu
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała wczoraj w Mielcu na ponad 140 000 zł. Tyle udało się zebrać wolontariuszom w puszkach. A więc kwota ta cały czas rośnie. Jednak już teraz wiadomo, że będzie rekord. Nigdy bowiem wcześniej nie udało się zebrać tak dużej kwoty. Dla porównania – w ubiegłym roku suma wszystkich zebranych pieniędzy wyniosła 114 889 zł.

Celem tegorocznej zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu  dla szpitali dziecięcych. Chodzi o placówki, które mogą dokonywać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej.
Imprezy związane z WOŚP rozpoczęły się w Mielcu już w sobotę (12.01). Tego dnia w Galerii Navigator wystąpili m.in.: Michał Stochel, akordeonista z Zarębek, półfinalista programu Mam Talent; uczniowie szkoły tańca „Boso”, zespół Canza Romantica i Orkiestra Dęta z Dobrynina. Z kolei akrobatyczną jazdę na rowerze zademonstruje Bartek Ćwik. Były też prezentacja udzielania pierwszej pomocy i techniki jazdy na symulatorze. W przerwach odbywały się będą licytacje gadżetów WOŚP.

W niedzielę (13.01) w samo południe odbył się drugi bieg „Policz się z cukrzycą”.  Potem Wielka Orkiestra grała w Samorządowym Centrum Kultury, gdzie miały miejsce występy: przedszkolaków i zespołów dziecięcych, Big Band Mielec, kapeli Wadowiacy, grupy ABM, kabaretu Senior Show, Mieleckiej Kapeli Podwórkowej i zespołu Jelly. W przerwach odbywały się oczywiście orkiestrowe licytacje.
Imprezy  miały także miejsce w siedzibie Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży „Kana” i w filiach nr 4 i 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wszystko o godz. 20 zakończyło „światełko do nieba”.

27 FINAŁ!

To juz ostatnia relacja z dzisiaj!💪🏼Dziękujemy Wam za okazanie dobrego serduszka!❤️ Nie udałoby się to gdyby nie Wy!😘💪🏼Obserwujcie nas i wyczekujcie kolejnych relacji z 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 💪🏼SIE MA!#WOŚP #sztabwośpmielec #wośp2019 #gramyzwośp

Opublikowany przez Sztab WOŚP Mielec Niedziela, 13 stycznia 2019

 
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.