Mielczanie oddadzą dziś hołd zamordowanemu prezydentowi
Dziś całą Polską wstrząsnęła wiadomość o śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza (1965-2018). Zmarł on w szpitalu w wyniku licznych obrażeń, które odniósł w wyniku ataku nożownika.

Do morderstwa doszło w niedzielę (13.01) wieczorem  podczas „światełka do nieba”, czyli finału 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Wtedy to na scenę nagle wtargnął mężczyzna i kilkukrotnie dźgnął prezydenta nożem w okolice brzucha i klatki piersiowej. Po chwili został ujęty przez pracowników ochrony i przekazany policji. Sprawcą okazał się 27-letni Stefan W., wcześniej karany za rozboje. Walka o życie Adamowicza trwała kilkanaście godzin i niestety została przegrana.
Dziś (14.01) o godzinie 20 na Placu Armii Krajowej mielczanie oddadzą hołd śp. prezydentowi. Wydarzenie pod hasłem „#Światełko myślami z Pawłem Adamowiczem” przygotowuje grupa Rebelianty Podkarpackie. Taki sam event ma się odbyć w Rzeszowie, Stalowej Woli i Przemyślu.

– Zapalmy razem światełko i w milczeniu, prześlijmy dobre myśl i modlitwy dla prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza – czytamy w komunikacie grupy. – Przynieście znicze, latarki. Uczcijmy pamięć dobrego człowieka. Zapalmy razem światełko i w milczeniu prześlijmy dobre myśli i modlitwy dla prezydenta. Zamanifestujmy naszą solidarność oraz nasz sprzeciw wobec eskalacji nienawiści i przemocy. Powiedzmy stop antagonizowaniu Polaków. Stańmy w ciszy…
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.