Radny Marian Kokoszka: – Sponsorzy mogą opuścić mielecki sport

W Mielcu coraz głośniej mówi się, że obcięcie miejskich wydatków na sport może zniechęcić jego potencjalnych i obecnych sponsorów. Chodzi głównie o firmy prywatne. A to z kolei może doprowadzić do likwidacji wielu sekcji czy nawet klubów. Czy zadziała efekt domina?
Symbolem przykręcenia magistrackiego kranu z pieniędzmi dla mieleckich klubów jest kuriozalny zapis w budżecie miasta gwarantujący środki na stypendia dla zawodników, ale tylko na pól roku. Prezydent Jacek Wiśniewski tłumaczy, że sytuacja budżetu jest bardzo trudna. Obiecuje jednak, że w ciągu roku postara się znaleźć oszczędności w kasie miasta, by móc do końca wypłacić stypendia sportowe.

Nie przekonuje to opozycji. – Od 80 lat Mielec stoi lotnictwem i sportem. To są te dwie dziedziny, które mocno wpływają na markę naszego miasta. Powinniśmy się więc o nie troszczyć. Dlatego bardzo dziwię się, że właśnie sport został potraktowany w ten sposób Tak lekko licząc wydatki na ten cel zmniejszą się o 30 proc. Jest mi z tego powodu przykro, bo od lat jestem kibicem. A wystarczyło troszkę zmniejszyć środki bieżące i nie byłoby problemu – grzmi Marian Kokoszka (PiS), wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Jego zdaniem polityka miasta może zniechęcić obecnych i potencjalnych sponsorów. – Obcinając wydatki na sport pan prezydent wysłał bardzo zły sygnał do jego partnerów komercyjnych – uważa Kokoszka. – Jestem przekonany, że teraz zastanawiają się oni, czy jest sens dalszego wspierania przez nich klubów. Jeśli zrobią krok w tył, to ciekawy jestem, kto poniesie odpowiedzialność za upadek mieleckiego sportu?
Czytaj również

Prezydent przykręci kurek z kasą mieleckim klubom sportowym?
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.