W Kolbuszowej likwidują porodówkę, w Mielcu mówią o niej „priorytet”

Podczas gdy radni powiatowi w Kolbuszowej zdecydowali, że zlikwidują szpitalne oddziały położniczo-ginekologicznego i noworodkowego, bo – jak tłumaczą – „są nierentowne i przynoszą  straty”, mieleckie starostwo chce zainwestować w swoją porodówkę ze zdwojoną siłą. – Musimy ją zmodernizować. To absolutny priorytet. Ten oddział, niestety, zatrzymał się w czasach PRL. Trzeba to jak najszybciej zmienić – zapowiedział starosta Zbigniew Tymuła.

Mielecki szpital chciałby przejąć pacjentki z powiatu kolbuszowskiego. Ponad miesiąc temu Zbigniew Tymuła rozmawiał w tej sprawie ze starostą kolbuszowskim, Józefem Kardysiem i dyrektorem szpitala, Zbigniewem Strzelczykiem. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Pojawił się także pomysł, aby w Kolbuszowej uruchomić poradnię, która kierowałaby pacjentki do Mielca.
O Mielec Lokalnie 3108 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

  1. Głąby kolbuszowskie zamknęły wyremontowany oddział i jeszcze mają czelność sugerować kobietom gdzie mają się leczyć jakby to ich interesowało ,dobrodzieje za dychę.Zamknęliście oddział w naszym mieście to zapomnijcie o nas raz na zawsze i nie udajcie zatroskanych .

  2. Nigdy nie pojadę do Mielca. Jeżeli coś mi się stanie to rachunek z prywatnego leczenia przyniosę Kardysiowi, panu dyrektorowi zoz i reszcie spółki. Za zamknięciem głosowali mężczyźni, ciekawa jestem czy oni wiedzą do czego służy macica, bo chyba nie!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.