Czy Góra Cyranowska to najlepsze miejsce na pomnik Niezłomnych?

W Mielcu pojawiają się głosy, że lepszym miejscem na budowę pomnika Żołnierzy Niezłomnych niż Góra Cyranowska byłby Plac Armii Krajowej, albo inne miejsce. Z wielu względów. Także tych… geologicznych. Twierdzi tak m.in. radny Kazimierz Totoń:

– Czy były robione jakiekolwiek pomiary geologiczne? Czy ten teren to wytrzyma? – dopytywał na sesji Rady Miejskiej. – Ta Górka już raz „popłynęła” po deszczach. Sama. Nie trzeba było pomnika. Dobrze, że były siatki i ją jakoś zatrzymały Żebyśmy się nie wygłupili, bo i schody mogą „popłynąć”, i ten pomnik też. Czy nie lepszym miejscem na ten monument nie byłaby Plac Armii Krajowej, gdzie porusza się bardzo wielu ludzi? Ja wiem, że na Górce są sosny, ale i bez nich ten pomnik będzie przywoływał pamięć o tych ludziach – zaznaczył radny Totoń.

Romuald Rzeszutek ze stowarzyszenia „Prawda i Pamięć”, który jest pomysłodawcą Pomnika Żołnierzy Niezłomnych, jest przekonany, że Góra Cyranowska to najlepsza lokalizacja dla tego monumentu jaka może być: – Jest to miejsce jak najbardziej reprezentacyjne, piękne. Widać go z ulicy. I ten las… Będzie on idealnym tłem dla naszego pomnika – Góra Cyranowska na pewno nie zawali się pod ciężarem pomnika. On nie będzie aż tak ciężki. Nie będzie też stał przy samym brzegu góry. Zjeździliśmy cały Mielec szukając odpowiedniej lokalizacji dla tego obiektu. I dokonaliśmy wyboru, z którego jesteśmy zadowoleni – dodał Rzeszutek.
Akcja zbierania pieniędzy na ten cel nabrała już charakteru ogólnopolskiego. Inicjatywę można wspierać wpłacając pieniądze na nr konta: 92 1240 2656 1111 0010 7031 5571 z dopiskiem „budowa Pomnika Żołnierzy Niezłomnych w Mielcu”. Więcej o tym TUTAJ.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.