W czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Pijany Ukrainiec jechał samochodem przez Mielec

Mielecki policjant, w czasie wolnym od służby, zatrzymał kierowcę, który nie dość, że był pijany, to jeszcze miał… dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto jego samochód nie posiadał ważnych badań technicznych i wymaganego ubezpieczenia.

Policjant mieleckiego wydziału ruchu drogowego, w czasie wolnym od służby, jechał swoim prywatnym samochodem. Nagle zwrócił uwagę na volkswagena, który poruszał się całą szerokością drogi.
Mając podejrzenia, że kierujący może być nietrzeźwy, zatrzymał auto i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. O zdarzeniu powiadomił dyżurnego komendy policji w Mielcu, który na miejsce skierował patrol.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy volkswagena. Okazało się, że 55-latek miał w organizmie blisko trzy promile alkoholu.

Okazało się też, że mężczyzna od kilku lat nie posiada prawa jazdy, bo Sąd Rejonowy w Mielcu wydał wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodatkowo volkswagen, którym kierował, nie posiadł, ani ważnych badań technicznych, ani wymaganego ubezpieczenia OC. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.
Wobec 55-letniego mieszkańca gminy Mielec wszczęto postępowanie o niestosowanie się do wyroku sądu oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do pięciu lat więzienia.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.