Aleja gwiazd mieleckiego sportu ma powstać obok przyszłej hali
Nie przy stadionowych kasach, a w bardziej eksponowanym miejscu, czyli najprawdopodobniej przy hali widowiskowo-sportowej powstanie aleja gwiazd mieleckiego sportu. Wykonano już dwie makiety stadionu z brązu: obecnego i z 1976 r., kiedy piłkarze Stali odnosili największe sukcesy, i obecnego.
W planach są również podświetlane gabloty przypominające najważniejsze wydarzenia sportowe. W ten sam sposób mają zostać upamiętnione nowa i stara hala widowiskowo-sportowa. Najwięksi sportowcy mają zostać upamiętnienie poprzez gwiazdy z odbiciem dłoni lub tablice z wizerunkami.
Obiekty znajdą swoje miejsce obok przyszłej hali sportowej. – Z myślą o tej alei jest tam zaprojektowane przedpole – informuje wiceprezydent Tadeusz Siemek. – Jesteśmy w trakcie odbioru dokumentacji budowy hali, i to jest ten czas, kiedy tą aleją zajmiemy się bardzo mocno. Myślę, że ten projekt pojawi się w najbliższym czasie. Nie chcę jednak deklarować żadnej daty. Niemniej jednak czas najwyższy, żeby tę aleję zaprojektować. Jej koncepcja różni się jednak od tego co wcześniej proponowano.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.