Aleja gwiazd mieleckiego sportu ma powstać obok przyszłej haliNie przy stadionowych kasach, a w bardziej eksponowanym miejscu, czyli najprawdopodobniej przy hali widowiskowo-sportowej powstanie aleja gwiazd mieleckiego sportu. Wykonano już dwie makiety stadionu z brązu: obecnego i z 1976 r., kiedy piłkarze Stali odnosili największe sukcesy, i obecnego.
W planach są również podświetlane gabloty przypominające najważniejsze wydarzenia sportowe. W ten sam sposób mają zostać upamiętnione nowa i stara hala widowiskowo-sportowa. Najwięksi sportowcy mają zostać upamiętnienie poprzez gwiazdy z odbiciem dłoni lub tablice z wizerunkami.
Obiekty znajdą swoje miejsce obok przyszłej hali sportowej. – Z myślą o tej alei jest tam zaprojektowane przedpole – informuje wiceprezydent Tadeusz Siemek. – Jesteśmy w trakcie odbioru dokumentacji budowy hali, i to jest ten czas, kiedy tą aleją zajmiemy się bardzo mocno. Myślę, że ten projekt pojawi się w najbliższym czasie. Nie chcę jednak deklarować żadnej daty. Niemniej jednak czas najwyższy, żeby tę aleję zaprojektować. Jej koncepcja różni się jednak od tego co wcześniej proponowano.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.